Vietnamské plněné bagety (trilion informací o banh mi například na bepviet.cz) jsou skvělej příklad asijského stylu podnikání. Když je něco úspěšné a trendy, je třeba šanci a obchodní potenciál chytit hnedka za pačesy. Na Zažij Vietnam jste určitě zaznamenali drobná vietnamská bistra a restaurace, které začaly nabízet francouzské bagety plněné děsně dobrým grilovaným masem (nebo paštikou) a zeleninou/bylinkami. Zkrátka takové vietnamské sendviče.

Vzala jsem Domču na holčičí rendez-vous do jedné takové – Banh Mi Ba v Rybné. Nakonec jsme si daly boží skleněné nudle s kužesím masem a krevetami, během toho jsme očumovaly ty všudypřítomné zajímavé lidi, kteří proudili kolem.

Stejně jako banh mi jsou tím pozitivním příkladem fúze francouzsko-vietnamské minulosti, tahle nová bagistra (bagetové bistro) jsou, doufám, pozitivním příkladem vietnamsko-české budoucnosti. Když budete mít roupy, dejte si banh mi.

Mimochodem, banh mi si můžete dát klasicky v Sapě v Kuty Pizza, v Mr. Banh Mi třeba v Rumunské nebo ve smíchovských Banh Mi Makers.