Chybí vám dárek, hodláte ježíškovat až v následujících dnech nebo má někdo brzo zas narozky? Pokud nehodláte darovat třítýdenní zájezd do jihovýchodní Asie, mám pro vás pár tipů, které nezmrzačí vaši peněženku ani reputaci.

Pholévka je grunt $
Asijatka merch! Víte, že miluju kuřecí pho. Proto jsem nechala vyrobit porcelánové misky na pho z Karlových Varů s nápisy Pholévka je grunt a You and me phorever (koupíte je přes zprávy na Instagramu nebo mi napište na mejl). Spojení českého a vietnamského se špetkou funkčnosti. Na phohodu.

Kurz vaření $$
Voucherem nezarmoutíš. Pozvěte si domů vietnamské kuchaře, kteří vás naučí postup, bylinky, servírování a k tomu vám určitě řeknou i nějakou zajímavost o naší kultuře. Doporučím třeba Marcelu Vuong (která děla gastrotour po Sapě), Chili Ta Thuy (kterou znáte z Masterchefa a která má další gastrospolupráce) nebo Chay (která se specializuje na vegetariánské nebo veganské recepty).

Dárkový voucher na vietmňamku $-$$-$$$
Pokud máte nějaký drobný peníz navíc, tady je několik málo (pražských) “asijských” míst, kam můžeme koupit podpůrnou stravenku. Ráda uvítám v mejlech nebo na svém Instagramu vaše asi-tipy.
Cà phê (Holešky U Průhonu), Kafe Pragovka (Pragovka) , Národní 38 (Národka), Format Coffee (Milady Horákové), Asian Temple (Bílkova, Staré Město), Hanoi Square (Štěpánská), Levitate (Štěpánská), Forrest Bistro (vege, vegan, Londýnská), Banh Mi Ba (Rybná, Karlín, Jindřišská), Nam Viet Kitchen (Vodičkovka),… .

Špetka zenu $
Knihy vietnamského buddhistického mnicha Thich Nhat Hanh přináší vlídné slovo a provedou cestou k sobě samé, tam kde je to největší doma. Já jsem četla Ticho, které učí o přítomnosti a klidu v sobě.

Vietnamská literatura $
Ostatní čtenáře potěší seznam krásné i naučné literatury – vietnamských autorů i publikací o historii, kultuře, apod.

Prohlídka tržnice SAPA $$
Moje oblíbená partička vás provede SAPA tržnicí, popovídá o českých vietnamcích a to se špetkou humoru. A pokud máte mezi přáteli milovníky pho, pořiďte jim Pho Starter Kit (Update: momentálně nedostupné), kde najdete kuchařku od Míši Be Ha, můj merch – pho misky a další náležitosti pro přípravu našeho tradičního jídla.
Zážitky jsou k nezaplacení , pro všechno ostatní je tu Pho.

Móda La Femme Mimi $$
Mimi a její barevný ženský styl je na české módní scéně určitě už známé jméno.

Naut $$$
Batohy a tašky, které si vezmete do města i na outdoor výlet. Spoluzakladatel Filip má část rodiny z Vietnamu, proto s Nautem připravili úžasné ručně zdobené kimono, jehož celý výtěžek poputuje na operace zrakově postižených dětí ve Vietnamu.

Tak obligátně šťastné obžerství a veselý rohlíček!