Mám trošku bambusové období. Uvnitř jsem nějaká dutá a tak nějak jdu s větrem. Ovšem několik článečků na tomhle asijským políčku již brzy zase povyroste. O tom žádný bambus ani okurka.

Mezitím tu pro vás mám nepravidelného zpravodaje o akcích s vietnamskou příchutí, které se v Praze (nebo jinde, dejte mi vědět!) konají.

Dokument „Finding Phong“

Z téhle akce mám opravdu radost. Ve čtvrtek 8. srpna od 19:00 v rámci Prague Pride proběhne v Rock Café na Národní třídě promítání oceňovaného dokumentu Finding Phong, který popisuje proměnu Le Anh Phong z muže na ženu. Poté bude diskuze s tvůrci. Čekám hodně silnej zážitek. Rodiny a rodiče LGBT lidí ve Vietnamu totiž dost často vnímají takové případy jako trest od předků.
Událost na Facebooku je tu.

Charitativní den s kavárnou Anthill

Moji oblíbenou vietnamskou kavárnu, kterou dala dohromady skupina studentů, už nemusím představovat. Ve středu 14. srpna se u nich v Americké ulici 39 slaví druhé funkční období. Jsou to zlatíčka, takže 60 % výdělku z tohoto dne věnují na charitu v naší vzdálené domovině. Loni se jim podařilo nashromáždit 25 000 Kč, které putovaly dětským obětem Agenta Orange. Letos ještě nemají vybranou organizaci, můžete jim napsat své nápady a tipy. Nebo si zajít na vietnamskou kávu a rozjímat.
Událost na Facebooku najdete tu.