1. Začne navečer. Obvykle na 7. V kterýkoliv den v týdnu. Často totiž záleží na astropropočtech. Datum musí hrát páru do karet.
 2. Pokud je svatba v Praze, bývá v Dong Do v Sapě – v obrovské restauraci s kapacitou cca 1000 lidí.
 3. Bude mít víc hostí než fotbalový zápas s Láďou Hruškou. Většinou se sedí v dlouhých řadách u dlouhých stolů.
 4. Společenské oblečení. Nedoporučují se černé ani bílé šaty. A vyhněte se výstřihům. Teda pokud nechcete, aby vám do něj hledělo 300 párů vietnamských očí. Protože vietnamské oči vidí všechno.
 5. Už to všichni asi víte, ale nosí se obálky. 1 osoba cca 1000 Kč, 50 EUR, pár např. 2000 Kč nebo 100 EUR. Ty se pak na konci hází do krabice k tomu určené.
 6. Nebudete moc rozumět. Sic se to mění a vietnamští moderátoři občas něco prohodí i česky. A většinou k vašemu stolu posadí někoho, kdo umí česky, aby vám překládal.
 7. Dobře se najíte. Protože my slavíme všechno jídlem. Čekejte krabí nebo úhoří polévku, xoi, nějakou exotickou zeleninu, lehký salát, obalované krevety, rybí karbanátky, celou rybu. Rejže až na konec. Hennessy nebo Rémy Martin. A červené víno. Málokde jsem narazila na bílé víno.
 8. Budete se trošku nudit. Jídlo budete prokládat dlouhými pohledy na zpěváky na pódiu. Trendem ale začínají být různá kulturní vystoupení.
 9. Nezatančíte si. V 11 večer je většinou už uklizeno a všichni odchází.
 10. Tímto pádem se moc nestihnete opít. Opijete se ledatak ze všech těch vjemů.
 11. Bude to přehlídka načančaných Vietnamek, které mají v 50 lepší lýtka a vlasy než já ve 20.
 12. Neodnesete si žádnou výslužku. Koláčky nepečeme a žel se málokdy dělají krabičky.
 13. Moc tradic neuvidíte. Nevěsta s ženichem budou chvíli stát na pódiu s rodiči, předají si prstýnky, pusa, nevěsta dostane věno (většinou zlatý šperk), pak se leje šáňová fontána a krájí dort. Pak prochází s rodiči kolem všech (!) hostů a přiťukávají si. Důležitějí jsou zásnuby, kdy se chodí k nevěstě domů s dary, pomodlí se k předkům a rodiny se oficiálně spojí.
 14. Nevěsta bude mít bílé šaty, tradiční kroj se většinou nosí na zásnubách.
 15. Prasknou vám ušní bubínky. Protože všechno je strašně nahlas. Všechno.